Trias Consulting, s.r.o.

Navigátor:Skip Navigation LinksHome > Produkty a služby > Bezpečnostní audit

Bezpečnostní audit

Spíše než velké vysvětlování, k čemu je takový bezpečnostní audit vlastně dobrý, si dovolujeme předložit menší analogii.

Asi každý soudný člověk před odchodem z domova zamyká dveře, nenechává otevřená okna a vůbec se snaží minimalizovat riziko vloupání. V autě nenecháváme při odchodu žádné cennosti, určitě nenecháme ležet peněženku na palubní desce a většinou jsme smířeni s tím, že takový alarm je užitečná věc.

U počítačových sítí je situace velmi podobná s tím rozdílem, že "zloději" jsou většinou velmi "kvalifikovaní". A ještě jeden velký rozdíl tady je: v případě domu nebo automobilu se míra vaší ostražitosti řídí podle toho, v jak nebezpečné čtvrti bydlíte. V případě počítačových sítí je čtvrť pouze jediná, jmenuje se Internet a je stejně nebezpečná pro každého na světě.

V dnešní době už si bohužel ani nemůžeme říct: "Co by si u nás kdo vzal?". Jsme vázání řadou zákonů, které nám ukládají povinnost například při ochraně osobních údajů zaměstnanců, naši klienti by asi taky nevykazovali známky extrémního potěšení, pokud by se jejich interní údaje, nabídky, kalkulace apod. dostaly do nepovolaných rukou.

Jednoduše řečeno, bezpečnostní audit je pro každého - bez ohledu na velikost sítě, počet počítačů nebo serverů.

A jak to máte se zabezpečením u vás?

Pokud si nejste jisti, jak je otázka zabezpečení řešena ve vaší organizaci nebo pokud si jenom chcete ověřit, zda vaše interní bezpečnostní mechanismy skutečně fungují, zkuste si náš minidotazník.

Pokud chcete získat bližší informace o způsobu, jakým audit realizujeme nebo o rizicích, která jsou s provozováním výpočetní techniky spojena, kontaktujte nás prostřednicvím e-mailu nebo telefonicky.